Firmy outsourcingowe uciekają z Ukrainy?

Pomimo tego, że firmy outsourcingowe z Polski, Rumunii, Czech czy Ukrainy deklarują, że nie zaszły żadne zmiany w globalnej polityce spółek, to jednak można zauważyć następstwa destabilizacji na Ukrainie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy outsourcingowe uciekają z Ukrainy?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 kwi 2014 11:41


Co prawda przedsiębiorstwa nie uciekają do bardziej stabilnych krajów, ale chcą się zabezpieczyć i szukają alternatyw. - Można odnieść wrażenie, że na naszej wschodniej granicy, szczególnie w obszarze przechowywania danych, zaczęła nas oddzielać żelazna kurtyna - mówi na łamach „Gazety Wyborczej" Radosław Szmit z polskiej firmy outsourcingowej SMT Software.

Czytaj też: Sytuacja powoli paraliżuje polskie firmy na Ukrainie

- Było to szczególnie widoczne podczas targów technologicznych CeBIT w Hanowerze. W ich trakcie spora liczba zachodnich firm nieoficjalnie, ale bardzo intensywnie poszukiwała miejsc do przeniesienia swoich danych do Polski lub innych krajów wschodnich UE - dodaje Szmit w rozmowie z „GW".

Eksperci przekonują, że jeśli polskie firmy outsourcingowe, które prosperują na Ukrainie, zdecydują się na przeniesienie części działalności - nie będzie to masowe.

- Trudno dokładnie oceniać skalę, ale niektóre firmy mogą przenieść 10--40 proc. swojej działalności. Na pewno nie więcej niż połowę - ocenia dla „GW" Paweł Panczyj, dyrektor ABSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.