Centra nowoczesnych usług stworzą 15 - 20 tys. nowych miejsc pracy

Specjaliści przewidują, że liczba osób zatrudnionych przez sektor nowoczesnych usług w 2014 r. sięgnie nawet do 140 tys.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centra nowoczesnych usług stworzą 15 - 20 tys. nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 sty 2014 10:18


Jak podaje „Rzeczpospolita" Procter & Gamble szuka kandydatów do pracy m.in. przez ogłoszenia w warszawskim metrze. Już zatrudnia ponad 400 osób, a w najbliższych miesiącach chce dobić do 500 pracowników. Jeszcze większe plany ma Sii, firma specjalizująca się w usługach IT i inżynierii, która w tym roku zamierza przyjąć 800 osób - informatyków i inżynierów, ale też specjalistów ds. sprzedaży, rekrutacji i administracji.

Specjaliści przewidują, że zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług wzrośnie o 15 - 20 tys. nowych miejsc pracy i sięgnie do 130 - 135 tys. osób, a według ABSL całkiem realny jest wzrost do 140 tys. Nowych pracowników szukają nie tylko firmy istniejące już na rynku, ale i nowi gracze wchodzący na polski rynek - czytamy na łamach „Rz".

„Rz" informuje, że sektor nowoczesnych usług jest jednym z nielicznych, którzy unikają umów śmieciowych. Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę to niewątpliwy atut, a w tej branży firmy proponują etat już od samego początku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Rafał 2014-02-16 22:05:05

Zastanawiałem się dlaczego po wysłaniu swojego CV nikt nie raczył mnie nawet poinformować czy ono dotarło, czy zostało przeczytane. No ale teraz się nie dziwię - 800 osob planowane zatrudnienie, brak profesjonalnego systemu do rekrutacji, który mógłby mnie poinformowac o statusie mojego CV. zakładając że na jedno wolne stanowisko spłynie tylko 10cv - to 8000 CV do przeczytania. Ile Sii zatrudnia rekruterów? Jeśli czytają każde CV - to się nazywa nieefektywna praca. No ale cóż, nieefektywność to typowe dla firm polskich. Aczkolwiek w przypadku firmy IT brak optymalizacji procesów w szczególności dziwi. Próbowałem dowiedzieć się co się dzieje z moją aplikacją - odsyłanie z oddziału do oddziału, lakoniczne odpowiedzi - skoro nie było kontaktu do pewnie nie jesteśmy zainteresowni. Wow! Z moim doświadczeniem i kwalifikacjami muszę powiedzieć, że całe szczęście Dla mnie, że się mną nie zainteresowano. Dostałem pracę u konkurencji - firmy nie polskiej - muszę powiedzieć iż moje doświadczenie u obecnego pracodawcy od momentu dotarcia do ogłoszenia poprzez cały proces - niebo a ziemia. Eh Sii . ...