Centra nowoczesnych usług stworzą 15 - 20 tys. nowych miejsc pracy

0 0
Centra nowoczesnych usług stworzą 15 - 20 tys. nowych miejsc pracy

Specjaliści przewidują, że liczba osób zatrudnionych przez sektor nowoczesnych usług w 2014 r. sięgnie nawet do 140 tys.

Jak podaje „Rzeczpospolita" Procter & Gamble szuka kandydatów do pracy m.in. przez ogłoszenia w warszawskim metrze. Już zatrudnia ponad 400 osób, a w najbliższych miesiącach chce dobić do 500 pracowników. Jeszcze większe plany ma Sii, firma specjalizująca się w usługach IT i inżynierii, która w tym roku zamierza przyjąć 800 osób - informatyków i inżynierów, ale też specjalistów ds. sprzedaży, rekrutacji i administracji.

Specjaliści przewidują, że zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług wzrośnie o 15 - 20 tys. nowych miejsc pracy i sięgnie do 130 - 135 tys. osób, a według ABSL całkiem realny jest wzrost do 140 tys. Nowych pracowników szukają nie tylko firmy istniejące już na rynku, ale i nowi gracze wchodzący na polski rynek - czytamy na łamach „Rz".

„Rz" informuje, że sektor nowoczesnych usług jest jednym z nielicznych, którzy unikają umów śmieciowych. Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę to niewątpliwy atut, a w tej branży firmy proponują etat już od samego początku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Zastanawiałem się dlaczego po wysłaniu swojego CV nikt nie raczył mnie nawet poinformować czy ono dotarło, czy zostało przeczytane. No ale teraz się nie dziwię - 800 osob planowane zatrudnienie, brak profesjonalnego systemu do rekrutacji, który mógłby mnie poinformowac o statusie mojego CV. zakładając że na jedno wolne stanowisko spłynie tylko 10cv - to 8000 CV do przeczytania. Ile Sii zatrudnia rekruterów? Jeśli czytają każde CV - to się nazywa nieefektywna praca. No ale cóż, nieefektywność to typowe dla firm polskich. Aczkolwiek w przypadku firmy IT brak optymalizacji procesów w szczególności dziwi. Próbowałem dowiedzieć się co się dzieje z moją aplikacją - odsyłanie z oddziału do oddziału, lakoniczne odpowiedzi - skoro nie było kontaktu do pewnie nie jesteśmy zainteresowni. Wow! Z moim doświadczeniem i kwalifikacjami muszę powiedzieć, że całe szczęście Dla mnie, że się mną nie zainteresowano. Dostałem pracę u konkurencji - firmy nie polskiej - muszę powiedzieć iż moje doświadczenie u obecnego pracodawcy od momentu dotarcia do ogłoszenia poprzez cały proces - niebo a ziemia. Eh Sii . ...

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.