Property News

Brak kadry zaczyna być problemem przy rozwoju nowych centrów BPO

0 0
Brak kadry zaczyna być problemem przy rozwoju nowych centrów BPO
- Przedsiębiorstwa często szukają już wykwalifikowanych pracowników i przy braku odpowiednich kadr bywa, że posuwają się do podkupowaniu pracowników konkurencji - komentuje przedstawicielka Tara HRC. Fot. fotolia

- Warto postawić na współpracę z miejscowymi uczelniami i tworzenie specjalnych kierunków pod kątem potrzeb centrów BPO z danego rejonu Polski - zaznacza associate w firmie rekrutacyjnej Tara HRC.

Indie wyrosły na światowego lidera outsourcingu nie tylko dzięki zagranicznym inwestycjom, ale także przejęły wiedzę i technologię by postawić na własne firmy. W ten sposób dziś firma Infosys jest jedną z największych w branży.

- Na pewno duże miasta w Polsce niezależnie o tego, czy jest to Trójmiasto, Łódź, Kraków czy Warszawa, odpowiadają na potrzeby branży usług wspólnych. Pytanie jednak, czy nie czas zdobyć wędkę i zacząć samemu łowić ryby. Skoro udało się innym, może udać się i nam, szczególnie że polscy absolwenci i pracownicy są świetnie wykształceni, mają wysokie ambicje zawodowe i nie boją się ciężkiej pracy, a to przecież odpowiednie zasoby ludzkie są głównym czynnikiem decydującym o sukcesie lub porażce biznesu - tłumaczy Maria Szykuła, associate w firmie rekrutacyjnej Tara HRC.

 Jak poradzić sobie z brakiem pracowników?

To właśnie niewystarczająca liczba pracowników zaczyna być problemem przy rozwoju nowych centrów BPO. - Przedsiębiorstwa często szukają już wykwalifikowanych pracowników i przy braku odpowiednich kadr bywa, że posuwają się do podkupowaniu pracowników konkurencji - komentuje przedstawicielka Tara HRC.

- Krótkoterminowym rozwiązaniem jest organizacja odpowiednich szkoleń dla pracowników, natomiast długoterminowo warto postawić na współpracę z miejscowymi uczelniami i tworzenie specjalnych kierunków pod kątem potrzeb centrów BPO z danego rejonu Polski - zaznacza.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.