BPO/SCC sposobem na emigrację?

0 0
BPO/SCC sposobem na emigrację?
fot. pixabay

Polscy pracownicy coraz częściej stawiają na zawodowy rozwój i oczekują, iż w zamian za swoje zaangażowanie i rzetelną pracę, pracodawca będzie wspierał ich w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Benefit System oraz HRNews.pl pokazują, że niemal 67 proc. pracowników stawia na własny rozwój i wymienia kursy doszkalające, jako najważniejsze świadczenie pozapłacowei. Podobne wnioski wypływają z raportu dotyczącego oczekiwań młodych finansistów, przygotowanego przez Employer Branding Institute.

Osoby biorące udział w badaniu, wskazały, iż jasne ścieżki awansu oraz szkolenia stanowią dla nich jeden z najbardziej cennych elementów, na który zwracają uwagę przy wyborze pracodawcy.

Z ankiety przeprowadzonej przez firmę Kelly Global Workforce Index, dotyczącej preferencji zawodowych pracowników wynika natomiast, że w Polsce aż 65 proc. badanych byłaby gotowa zrezygnować z podwyżki czy awansu na rzecz możliwości rozwoju nowych umiejętności.

Dodatkowo rezultaty badań przeprowadzonych przez CPL Jobs wśród osób zatrudnionych w sektorze usług dla biznesu potwierdzają trendy obowiązujące również w innych branżach. Osoby zatrudnione w BPO/SSC oprócz wysokości wynagrodzenia i atmosfery już na drugim miejscu wymieniają możliwość awansu i rozwoju (42 proc.), a tylko niewiele ponad 11 proc. odrzuciłoby propozycję wyjazdu za granicę.

Czytaj też: Outsourcing nie wpływa na lojalność i zaangażowanie pracowników. Wszystko zależy od firmy

Wyniki te pokazują jak duże znaczenie dla pracowników ma aktualnie możliwość stałego rozwoju i budowania ścieżki kariery u najlepszych ich zdaniem pracodawców, coraz częściej niedziałających jednak na terenie kraju.

Powstrzymać emigrację

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w okresie od 2004 do 2013 roku z Polski wyjechało niemal 2,2 miliona obywateli. W ciągu najbliższych 5 lat kraj opuścić może od 500 do 800 tysięcy rodaków, a liczba ta może się jeszcze zwiększyć.

Najważniejszy jest jednak fakt, iż na wyjazd coraz częściej decydują się młodzi, ambitni i dobrze wykształceni ludzie, którzy zdobyli już doświadczenie zawodowe, jednak czują, że dalej nie mogą się rozwijać w oczekiwany sposób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.