350 nowych miejsc pracy w Radomiu

W Radomiu do końca 2014 r. ma powstać 350 nowych miejsc pracy. Poszukiwani będą głównie specjaliści i młodsi specjaliści.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

350 nowych miejsc pracy w Radomiu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 cze 2014 9:30


Z raportu sporządzonego przez firmę People, Walter Herz i Biuro Obsługi Inwestora Miasta Radom wynika, że Radom jest obecnie jednym z kilkunastu polskich miast, które rozwijają się w oparciu o nowoczesne usługi biznesowe. Objęte badaniem firmy to centra kontaktu z klientem świadczące usługi call center oraz Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów.

Łącznie firmy ujęte w raporcie zatrudniają obecnie ok. 1 tys. osób i deklarują rozwój w 2014 i 2015 roku. Pięć z nich do końca 2014 roku planuje zwiększyć zatrudnienie o ok. 35 proc. 350 planowanych nowych miejsc pracy to głównie stanowiska specjalistów i młodszych specjalistów.

Czytaj też: BPO może wygenerować masowe miejsca pracy. Trzeba tylko pokonać istniejące przeszkody

Średnie płace podstawowe na stanowiskach młodszych specjalistów i specjalistów sięgają od 9 do 12 zł brutto za godzinę. Dodatkowo pracownicy otrzymują premie oraz prowizje. Stawki płacowe na stanowiskach kierowniczych (kierownik/ team leader) sięgają od 13 do 16 zł za godzinę. Obecne płace są na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego.

Obecnie na terenie Radomia, według GUS, studiuje od 13 tys. do 15 tys. studentów. W Radomiu, poza uczelnią publiczną (Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego), działa szereg uczelni niepublicznych oraz wydziały zamiejscowe polskich uczelni publicznych, takich jak: Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Radom, jako jedno z pierwszych polskich miast, uruchomił w roku 2013 studia podyplomowe dedykowane sektorowi: kierunek „Nowoczesne Usługi Biznesowe" na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. Otwarcie kierunku jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rekrutacyjne firm działających na terenie miasta na pracowników wykształconych i ukierunkowanych na sektor nowoczesnych usług biznesowych.

- Niskie koszty prowadzenia działalności biznesowej, znakomita lokalizacja blisko stolicy, zaangażowanie i wysoka motywacja oraz niższa rotacja pracowników w porównaniu do dużych miast to atuty, które przyciągają nowych inwestorów. Również dla innych polskich miast, zlokalizowanych w pobliżu dużych aglomeracji miejskich może to być interesujący kierunek rozwoju - mówi Lucyna Pleśniar, prezes People.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.