100 nowych miejsc pracy na pierwsze urodziny RWE w Polsce

0 0
100 nowych miejsc pracy na pierwsze urodziny RWE w Polsce

Centrum Usług Wspólnych grupy RWE pierwszego października będzie obchodziło pierwszą rocznicę swojej działalności w Krakowie. Przez ten rok już zatrudniło 150 osób, a teraz planuje rekrutację kolejnej setki pracowników.

Centrum Finansowo-Księgowe RWE w Krakowie od września ubiegłego roku świadczy usługi spółkom z grupy w zakresie rachunkowości, finansów i administracji zarządzania kadr.

- Ten rok dobitnie potwierdził, że decyzja o zlokalizowaniu naszego centrum w Krakowie była słuszna. Bardzo cenimy sobie potencjał solidnie wykształconych i znających języki obce pracowników, którzy są dostępni na krakowskim rynku pracy - mówi Konrad Kończewski, szef RWE GBS Polska.

Czytaj też: W branży BPO pracuje więcej osób niż w górnictwie

Aż 69 proc. pracowników RWE GSB Polska stanowią ludzie młodzi w wieku między 24, a 30 lat, czyli osoby budujące dopiero swoją drogę rozwoju zawodowego. Ich głównym atutem jest znajomość języków obcych: niemieckiego i angielskiego, które są niezbędne w pracy w centrum, a także wyższe wykształcenie – 95 proc. pracowników posiada dyplom wyższej uczelni, pozostałe 5 proc. jest w trakcie studiów.

Czytaj też: W którym mieście najłatwiej znaleźć pracę w branży BPO/SCC?

Obecnie firma zatrudnia 150 osób, ale już w październiku rozpocznie rekrutację stu kolejnych.

Rekrutacja będzie prowadzona w województwach: małopolskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Poszukiwani są kandydaci, znający biegle język niemiecki lub angielski. Dzięki specjalistycznym programom szkoleniowym, trwającym od 2 do nawet 4 tygodni, wiedza dotycząca rachunkowości i finansów nie jest warunkiem koniecznym, aby móc ubiegać się o pracę w centrum. Głównym kryterium wyboru pracowników jest bardzo dobra znajomość wspomnianych języków obcych.

W ciągu następnych dwóch lat RWE GBS Polska przejmie obsługę kolejnych 10 spółek z grupy RWE świadcząc usługi z zakresu finansów i księgowości, a do końca tego roku będzie świadczyło wybrane usługi dotyczące administracji personelem dla wszystkich spółek z grupy. Na początku przyszłego roku centrum przeniesie się do nowej siedziby, gdzie potencjalnie będzie mogło pracować do 400 osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.