100 nowych miejsc pracy na pierwsze urodziny RWE w Polsce

Centrum Usług Wspólnych grupy RWE pierwszego października będzie obchodziło pierwszą rocznicę swojej działalności w Krakowie. Przez ten rok już zatrudniło 150 osób, a teraz planuje rekrutację kolejnej setki pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

100 nowych miejsc pracy na pierwsze urodziny RWE w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 wrz 2014 14:46


Centrum Finansowo-Księgowe RWE w Krakowie od września ubiegłego roku świadczy usługi spółkom z grupy w zakresie rachunkowości, finansów i administracji zarządzania kadr.

- Ten rok dobitnie potwierdził, że decyzja o zlokalizowaniu naszego centrum w Krakowie była słuszna. Bardzo cenimy sobie potencjał solidnie wykształconych i znających języki obce pracowników, którzy są dostępni na krakowskim rynku pracy - mówi Konrad Kończewski, szef RWE GBS Polska.

Czytaj też: W branży BPO pracuje więcej osób niż w górnictwie

Aż 69 proc. pracowników RWE GSB Polska stanowią ludzie młodzi w wieku między 24, a 30 lat, czyli osoby budujące dopiero swoją drogę rozwoju zawodowego. Ich głównym atutem jest znajomość języków obcych: niemieckiego i angielskiego, które są niezbędne w pracy w centrum, a także wyższe wykształcenie – 95 proc. pracowników posiada dyplom wyższej uczelni, pozostałe 5 proc. jest w trakcie studiów.

Czytaj też: W którym mieście najłatwiej znaleźć pracę w branży BPO/SCC?

Obecnie firma zatrudnia 150 osób, ale już w październiku rozpocznie rekrutację stu kolejnych.

Rekrutacja będzie prowadzona w województwach: małopolskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Poszukiwani są kandydaci, znający biegle język niemiecki lub angielski. Dzięki specjalistycznym programom szkoleniowym, trwającym od 2 do nawet 4 tygodni, wiedza dotycząca rachunkowości i finansów nie jest warunkiem koniecznym, aby móc ubiegać się o pracę w centrum. Głównym kryterium wyboru pracowników jest bardzo dobra znajomość wspomnianych języków obcych.

W ciągu następnych dwóch lat RWE GBS Polska przejmie obsługę kolejnych 10 spółek z grupy RWE świadcząc usługi z zakresu finansów i księgowości, a do końca tego roku będzie świadczyło wybrane usługi dotyczące administracji personelem dla wszystkich spółek z grupy. Na początku przyszłego roku centrum przeniesie się do nowej siedziby, gdzie potencjalnie będzie mogło pracować do 400 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.